3286 afişări
19 Iun 2014 - 10:09:58 AM

Fanii Petrolului prezintă: Old Boys Petrolul – Old Boys Rapid

image

Echipele de old-boys ale cluburilor Petrolul Ploieşti şi Rapid București vor disputa, duminică, de la ora 19.00, pe Stadionul „Ilie Oană”, un meci ale cărui încasări din bilete vor fi donate în scop caritabil.

Ambele echipe vor juca și câte o repriză de 30 de minute împotriva echipei naţionale a artiştilor.

Fanii Rapidului prezintă: Old Boys Rapid – Old Boys Petrolul

Cu ocazia împlinirii a 91 de ani de existenţă ai Rapidului, miercuri, 25 iunie, pe Stadionul Giulești „Valentin Stănescu”, de la ora 19:00, va avea loc un spectacol de gală care are ca punct principal de atracție o reeditare a Finalei Cupei României din 1995.

Pe teren se vor afla și o parte a componenților celor două echipe implicate, Rapid București și Petrolul Ploiești.

Evenimentul va cuprinde și o serie de concerte ale artiștilor simpatizanți ai Rapidului și multe surprize.

Biletele se vor pune în vânzare la Fanshop Rapid (Stadionul Giulești), încasările urmând a fi folosite de Fotbal Club Rapid în procesul aflat pe rolul Triubunalului de arbitraj sportiv.