ÎNFRÂNGERE LA CONSTANȚA, 0-1 CU FARUL

391 afişări
07 Sep 2015 - 1:41:28 AM

Rapid a pierdut primul meci din acest sezon, 0-1 cu Farul, în etapa a doua a seriei I.

watermarked-_DSC8181

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 68, atunci când Sorin Chițu a marcat din apropierea porții, însă soarta partidei putea fi diferită dacă Patrick N’Koyi, singur cu portarul, nu lua la țintă stâlpul din stânga portarului Gudea, cu doar câteva minute înainte de golul constănțenilor.

La partida au asistat și aproximativ 800 de rapidiști, aceștia creând o atmosferă superbă, pe toată durata meciului.

Dan Alexa a trimis în teren următoarea echipă:

Romero – Kusnir, Robuste, Grassi, Josl – Trandu, Moke – Ganea (Burcea ’74), I. Popa (Luque ’65), Tudoran – N’Koyi (Embalo ’60).

Farul, antrenat de Constantin Gache, a evoluat în formula: Gudea – Milea, Ș. Rusu, D. Bratu, Barna – M. Ion, Ad. Ionescu, Cristocea (A. Grigoraș ’90+2), Nicorec (Băjan ’85) – Chițu, Pătulea (Butoi ’90+4).

După două etape, Rapid ocupă locul 4 în clasament, la trei puncte distanță de liderul Dacia Unirea Brăila.

Următoarea partidă a giuleștenilor va avea loc miercuri, 9 septembrie, de la ora 16:30, la Berceni, cu ACS, în turul 5 al Cupei României, urmând ca sâmbătă să primească, pe Giulești, vizita nemțenilor de la Ceahlăul, în etapa a treia a campionatului.