ÎNFRÂNGERE SPECTACULOASĂ ÎN AMICALUL CU CS MIOVENI

427 afişări
04 Aug 2015 - 10:11:20 PM

poză (2)

Rapid a susținut marți cea de-a doua partidă amicală din cadrul cantonamentului montan de la Poiana Brașov, împotriva echipei de ligă secundă, CS Mioveni.

Pe stadionul ICIM din Brașov, echipa antrenată de Claudiu Niculescu a învins cu scorul de 4-3, într-o partidă disputată pe durata a 120 de minute, în care giuleștenii au folosit un prim unsprezece experimental, cu doar doi jucători de peste 25 de ani, Sergiu Oltean și Iulian Popa.

Golurile Rapidului au fost înscrise de George Ganea (min.82), Wilfred Moke (min.94) și Cristian Pușcaș (min.106).

În minutul 12, Florin Marin l-a înlocuit pe Mădălin Martin cu Laurențiu Vențer, atacantul de 23 de ani accidentându-se ușor. De asemenea, autorul primului gol, George Ganea, a suferit o accidentare, fiind substituit de către Bolozan.

Echipa folosită de Florin Marin: Drăghia – Raiciu (Stancu ’86), S.Oltean (Robuste ’61), Avrămia (A.Dumitrache ’61), N.Vasile (Josl ’61) –Trandu (Moke ’61), Cîrstea (Luque ’61), I.Popa (Neculai ’61) – Embalo (Pușcaș ’76), Al.Mitu (Ganea ’61, Bolozan ’90), Martin (Vențer ’12, Dedu ’61).

Pe 6 august, Rapid o va întâlni pe FC Brașov. Ora disputării partidei amicale, precum și stadionul, urmează a fi anunțate ulterior.