OBLIGATORIU ÎNAINTE!

789 afişări
18 Mar 2015 - 7:46:58 PM

Chiar dacă am pierdut primul meci după nu mai puțin de cinci etape din retur șansele noastre de salvare de la retrogradare nu au scăzut. Puteam bineînțeles să obținem un rezultat mai bun dar am avut în prima repriză un gol anulat eronat de către brigada de arbitrii. Și am pierdut cu 2-0 , că așa e fotbalul. Momentele importante din timpul unui meci, cum a fost de exemplu și momentul golului nevalidat al lui Benson, schimbă mersul jocului și Astra a profitat de asta. Nu disperăm pentru că nu avem de ce și suporterii minunați de pe stadionul din Giurgiu știu asta. Au susținut echipa și în momentele bune dar mai ales în cele grele. Și cred că vor umple ca la meciurile precedente, sâmbătă de la ora 18.00,  bătrânul stadion Giulești care a văzut atâtea la viața lui. Trei puncte cu Oțelul și apoi o pauză binemeritată în care să ne refacem forțele și să atacăm cu putere următoarele finale!