RAPID ÎNVINGE ROMÂNIA U18, CU 2-1

mai 29, 2019

Rapid a disputat în această dimineață un joc de verificare împotriva naționalei U18 a României, la Centrul de Fotbal de la Buftea, de la ora 10:30.

Cu majoritatea jucătorilor de la Centrul de Performanță Rapid, băieții lui Daniel Pancu au învins cu 2-1 (1-0), ambele goluri fiind marcate de atacantul de la U19 Nichifor Georgescu, în minutele 31 și 76, golul formației antrenate de Laurențiu Roșu venind cu două minute înainte de finalul partidei ce s-a jucat în două reprize a câte 40 de minute.

Primul gol a venit după o centrare de pe dreapta a căpitanului Adrian Grigore, reluată în plasă de către Georgescu, cu capul, pentru ca cea de-a doua reușită să plece din piciorul lui Antonio Niță, cel care a șutat în bară, mingea a revenit în teren, iar atacantul nostru a înscris din fața porții goale.