RAPID PIERDE JOCUL ȘCOALĂ CU SLOBOZIA

565 afişări
19 Aug 2015 - 10:29:48 PM

Rapid a pierdut jocul școală disputat miercuri, la Pro Rapid, 0-1 în fața Unirii Slobozia. Florin Marin a rodat din nou aproape tot lotul, forțat și de câteva accidentări, Josl, Jeslinek, Cerlincă și Martin fiind indisponibili pentru această partidă.

watermarked-DSC_0326

Giuleștenii au controlat jocul, însă nu au reușit să înscrie nici măcar din penalty, N’Koyi irosind în minutul 25 o lovitură de pedeapsă, în alte două rânduri mingea trimisă de rapidiști lovind barele porții echipei din Slobozia. Golul oaspeților a venit în minutul 70, Soare înscriind de pe linia porții cu capul, după ce mingea a revenit în teren din bară.

Echipa folosită de Florin Marin a fost următoarea:

Drăghia (Pulpo ’46) – Kusnir, Avrămia (Robuste ’46), Oltean (Ferran ’46), V. Nicolae (Bolozan ’75) – Moke (Ganea ’46), Raiciu (Luque ’46), Trandu – Tudoran (Embalo ’46, Neculai ’72), N’Koyi (Cioablă ’46), I. Popa (A. Mitu ’81).

Pentru Rapid, urmează meciul amical de prezentare a lotului, sâmbătă, 22 august, la ora 11:00, pe Stadionul Giulești, în fața celor de la Al Ittihad Kalba, intrarea fiind liberă.