VICTORIE LA DEBUT: RAPID – BALOTEȘTI 3-0

456 afişări
29 Aug 2015 - 2:09:05 PM

Rapid a debutat cu dreptul în noul sezon al ligii secunde, reușind o victorie clară, 3-0 pe teren propriu, cu CS Balotești.

DSC_5348

Pentru Rapid au marcat Iulian Popa, în minutele 3 și 42, si tânărul George Tudoran, în minutul 47.
Giuleștenii au dominat meciul de la un capăt la altul, oaspeții punând doar foarte rar în pericol poarta apărată, în premieră, de jucătorul din propia pepinieră, Iulian Manea.

Dan Alexa, pentru prima dată pe banca Rapidului, a trimis pe teren următoarea formulă: I.Manea – Josl, Avrămia, Robuste, V.Nicolae (C) – Moke, Trandu – Tudoran (Ganea ’79), Luque (Martin ’62), I.Popa – N’Koyi (Embalo ’71).

Oaspeții, conduși din teren de antrenorul Stelian Stancu, au evoluat în formula: Fulga – S.Stancu (Lupașcu ’87), Flămânzeanu, Marciuc, M.Florea – B.Pătrașcu – Tofan (Gojnea ’46), Buțică, I.Sandu (C), C.Herea (D.Popa ’62) – Bâtfoi.

Rapid este lider după prima etapă, la egalitate cu Academica Clinceni. Rezultatele din celelalte meciuri ale seriei au fost: Academica Clinceni – Oțelul Galați 3-0, Ceahlăul – Farul 2-0, Dacia Unirea Brăila – Rapid Suceava 1-0, Dunărea Călărași – SC Bacău 1-1, Bucovina Pojorâta – Gloria Buzău 2-2. Partida FCM Dorohoi – ACS Berceni nu s-a disputat.