RAPID ÎNVINGE PROGRESUL SPARTAC, CU 1-0

aprilie 13, 2019

Rapid a profitat de „pauza” cauzată de retragerea echipei din Bragadiru și a jucat un meci amical cu cealaltă echipă ce a stat în etapa a XXIII-a, Progresul Spartac.

Pe o ploaie torențială, pe stadionul din comuna Brezoaele (Dâmbovița), Daniel Pancu a trimis în primul unsprezece o parte dintre jucătorii ce au evoluat mai puțin în ultima perioadă.

Pe teren, cele două formații s-au luptat din greu cu gazonul îmbibat cu apă, însă la final Rapid a ieșit învingătoare, luându-și o mică revanșă în fața singurei echipe ce a învins-o în acest campionat, atunci când Progresul a bătut cu 3-1, în chiar prima etapă a returului.

Singurul gol al partidei de la Brezoaele a fost reușit de către golgheterul formației noastre Marian Vlada, în minutul 55.

Rapid a jucat cu Ciuculescu – Băjan, Manole, Neacșu, Demici (60′ Oanea) – A. Grigore (60′ Drăghiceanu), Sefer, Duriță (46′ Jorza), Goge (60′ Hlistei) – Toma (46′ Vlada), Robinho (60′ Cârstocea).

Pentru Rapid urmează un meci extrem de important, săptămâna viitoare, în deplasare, cu CS Afumați.