ALIN LĂDARU NU VA MAI CONTINUA LA RAPID

ianuarie 4, 2019

Pentru a ataca promovarea în Liga 2, dar și pentru a încerca să facă un lot puternic în vederea sezonului următor din liga secundă, conducerea Rapidului pregătește câteva transferuri extrem de interesante, însă, așa cum se întâmplă peste tot, atunci când vin jucători noi, alții trebuie să plece.

Dacă dimineață am anunțat despărțirea de Andrei Dovleac, astăzi a reziliat contractul cu Rapid un alt jucător ce a jucat în Giulești din vara anului trecut.

Alin Lădaru, jucătorul de 29 de ani ce a prins doar 6 meciuri în acest sezon, nu va mai continua la Rapid.

Lădaru a jucat ultima partidă din acest sezon în etapa a IV-a, atunci când, intrat la pauza meciului cu FCSB 2 (2-0), s-a accidentat după numai cinci minute.

„Le urez rapidiștilor multă baftă și să ajungă cât mai repede în Liga 1”, a spus pentru fcrapid.ro fostul „șesar” al Rapidului.

Mulțumim, Alin! Multă sănătate și succes în carieră!