AMICAL | RAPID – BUCHAREST UNITED 5-1

august 6, 2019

Daniel Pancu a organizat un meci de verificare în care a utilizat jucătorii ce au evoluat mai puțin în ultima perioadă, alegând ca adversar FC Bucharest United, o formație de Liga 4.

Rapid a făcut o primă repriză excelentă, la finalul căreia conducea cu 5-0, prin golurile marcate de George Tudoran (5, 40) și Matias Roskopf (19, 34, 44).

După pauză, Pancone a introdus foarte mulți juniori, testând și câțiva jucători în probe, iar acest lucru le-a permis oaspeților să înscrie golul de onoare, în minutul 72.

Rapid a jucat în formula: Ciuculescu – Băjan, Babaua, A. Iacob, Oanea (46′ Finica) – Pănoiu, Djuric (60′ Gogan), Goge (60′ Ant. Dumitrescu) – Tudoran (46′ F. Paraschiv), Roskopf (60′ Ad. Nițu), Netinho (55′ Despa).

Sâmbătă, de la ora 15:30, în Regie, Rapid va da piept cu Concordia Chiajna, în etapa a doua a ligii secunde.