BERGODI, FERICIT DUPĂ VICTORIA CU CFR

septembrie 26, 2023

Cristiano Bergodi a reușit cea de-a patra victorie din ultimele cinci meciuri și a fost extrem de mulțumit la finalul succesului cu CFR Cluj (3-1).

„Jucătorii mei au fost fantastici, pentru că am întâlnit o echipă masivă, foarte greu de bătut. Jucătorii lor impun ritmul. Am început bine prima repriză, după ne-au dat gol și am pierdut unele mingi la mijlocul terenului.

A doua repriză a fost extraordinară, am ratat o sumedenie de ocazii. N-a fost o descătușare la 3-1, dar ne speriasem un pic, le dădusem curaj înainte de pauză.

Avem o echipă bună, cu calitate și am avut un număr extraordinar de ocazii. Portarul lor (n.r. – Sava) a fost cel mai bun jucător al oaspeților. Am numai felicitări pentru băieți.

Toți jucătorii mei au jucat bine, cei unsprezece de la start și cei care au intrat pe parcurs. Alex Ioniță a fost prima dată titular după o pauză și a jucat foarte bine. A fost un meci incredibil de frumos”, a declarat antrenorul nostru la finalul victoriei cu CFR Cluj.