BERGODI: „SUNTEM CONȘTIENȚI CĂ NU AM JUCAT CUM AR TREBUI”

ianuarie 28, 2024

Rapid a câștigat derby-ul cu Dinamo (2-1) și a urcat pe poziția secundă, cel puțin până la meciul de luni, CFR Cluj – Voluntari. La finalul partidei de pe Arena Națională, Cristiano Bergodi a oferit declarații.

„Bora a dat din nou un gol care ne-a adus o victorie și mă bucur pentru el. Astăzi nu am fost convingători, dar sunt importante aceste trei puncte. În prima repriză am jucat cu frică, nu știu de ce, dar mergem înainte.

Ne-a părut rău că nu au fost aici suporterii, dar ne bucurăm cu ei în Giulești.

Nu se vede încă o cursivitate în joc. Trebuie să se integreze și jucătorii noi în echipă și nu este așa ușor, dar sunt jucători de calitate. Trebuie să avem răbdare.

Echipa va arăta așa cum trebuie peste câteva etape, dar între timp trebuie să câștigăm. Dacă o vom face așa, trăind periculos, e bine, dar trebuie altceva. Băieții mei știu asta și erau supărați la finalul primei reprize pentru că trebuie să arătăm altceva din toate punctele de vedere. Sunt conștienți că nu am jucat așa cum ar trebui să o facem”, a declarat antrenorul italian.