FC VOLUNTARI – RAPID 0-0

februarie 9, 2022

Rapid a încheiat la egalitate partida de la Voluntari, împotriva echipei ilfovene, ocupanta locului 3 în Liga 1, 0-0.

Fără foarte mulți spectatori, gazdele punând 100 de lei prețul unui bilet în sectorul oaspeților, partida a fost echilibrată.

Giuleștenii au jucat bine în prima repriză, reușind să aibă două șanse mari de gol, însă de fiecare dată șuturile lui Antonio Sefer au fost parate de Mihai Popa, fostul portar al Rapidului.

La pauză, Mihai Iosif a fost nevoit să-l înlocuiască pe cel mai periculos om al său, Toni Sefer, acesta acuzând o accidentare.

În partea secundă, gazdele au echilibrat jocul, având marile șanse de gol, însă și portarul nostru, Horațiu Moldovan, a fost la înălțime.

Rapid putea da lovitura pe final, în urma unui corner, însă partida s-a încheiat nedecis, rezultat ce menține echipa noastră pe poziția a șaptea.

În următoarea etapă, vineri, Rapid va primi vizita celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, pe stadionul din Mioveni, într-o partidă fără spectatori.

H. Moldovan – Dandea, Săpunaru, D. Grigore – Onea, Kait, Albu (56′ Pănoiu), Morais – Sefer (46′ Al. Ioniță II, 75′ Bnou Marzouk), Vojtus, R. Ilie (75′ Carnat). Antrenor: Mihai Iosif