FEMININ | CALIFICARE ÎN GRUPE

decembrie 13, 2023

Fetele noastre au reușit calificarea în grupele Cupei României, după ce au eliminat o formație dintr-un eșalon superior.

Disputat la Baza Constructorul Mobexpert, jocul din Turul 4 al Cupei, contra ocupantei locului 3 din liga secundă, a fost tranșat în prelungiri, prin golul marcat de Mădălina Popa, în minutul 117, după ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal, 2-2.

Golurile au fost marcate de Nicoleta Bărbos (33), Mădălina Popa (60, 117), respectiv Maria Croitoru (30, 63).

A. Pencea – C. Duican (75′ M. Năstase), E. Olteanu, Mi. Neacșu, M. Popa – Ma. Neacșu (46′ A. Cîrjan, 87′ I. Iordache), C. Stoian – D. Neacșu (98′ L. Cergan), G. Nicolae, Z. Guttman – N. Bărbos. Antrenori: Speranța Popescu & Iosif Damaschin.

Rezerve neutilizate: V. Tutunaru – E. Manolescu, A. Vasile, C. Badea.

Aceasta a fost ultima partidă din 2023, fetele noastre urmând să intre în vacanța de iarnă. În Liga 3, la jumătatea sezonului, Rapid este lider în seria a patra, cu opt victorii din tot atâtea meciuri, la 9 puncte distanță de ocupanta locului secund, Concordia Chiajna.