LOC PE PODIUM PENTRU RAPID II

Formația secundă a Rapidului a încheiat sezonul ligii a treia pe podium, o performanță meritorie pentru tinerii giuleșteni conduși de Valentin Negru.

40 de jucători a folosit antrenorul Rapidului în cele 27 de meciuri, dintre care 35 sub 21 de ani.

PORTARI

  • Valentin Mărgărit (18) 20 meciuri / 24 goluri primite
  • Ștefan Șerban (17) 3/7
  • Virgil Drăghia (31) 2/6
  • Bogdan Ungureanu (15) 2/5

FUNDAȘI

  • Alexandru Catrici (20) 22 meciuri – 2 goluri
  • Cristian Ignat (19) 17-3
  • Robert Stănici (20) 22-3
  • Enrichi Finica (19) 22-4
  • Bogdan Dragomir (18) 12-0
  • David Avanu (18) 11-0
  • Gabriel Goicea (17) 6-0
  • Adrian Nițu (21) 17-1
  • Antonio Câmpeanu (20) 16-1
  • Alin Nae (18) 5-0
  • Alin Demici (22) 4-0
  • Andrei Lobonț (19) 4-0
  • Luca Florică (19) 2-0
  • Matias Perez Acuña (28) 1-0
  • Mario Mateiu (18) 3-0
  • Mario Tunsu (17) 1-0
  • Alexandru Mărgărit (17) 1-0
  • Ianis Iencsi (18) 1-0

MIJLOCAȘI

  • Alexandru Gheorghe (19) 26-0
  • Antonio Dumitrescu (19) 27-3
  • Ștefan Ghinea (21) 25-7
  • Sabin Iosif (20) 20-0
  • Andrei Bidulescu (18) 3-0
  • Mario Țulea (17) 8-0
  • Odysseas Papanikolaou (19) 14-0
  • Cazimir Drăgan (18) 6-0
  • David Iordache (17) 2-0 
  • Saifeddine Alami (29) 1-0
  • Bogdan Stere (17) 4-0
  • Marian Alexandru Ion (17) 1-0
  • Rareș Stanciu (17) 1-0

ATACANȚI

  • Alexandru Despa (20) 23-10
  • Andrei Ioniță (17) 14-3
  • Alexandru Ioniță I (32) 13-8
  • Daniel Dicianu (18) 19-0
  • Ciprian Popescu (18) 14-2

TOP GOLGHETERI

  1. Alexandru Despa – 10 goluri
  2. Alexandru Ioniță I – 8 goluri
  3. Ștefan Ghinea – 7 goluri
Alexandru Despa, pentru prima echipă (vs FC Botoșani)

Alexandru Despa, pentru prima echipă (vs FC Botoșani)

Rezultatele Rapidului în sezonul 2021/22, Seria IV

Etapa 1: RAPID II – CS TUNARI 2-0

  • Alex Ioniță I (30, 54)

Etapa 2: PROGRESUL SPARTAC – RAPID II 6-0

  • Tudorache (3, 12), Dițu (9), G. Petcu (22), I. Costea (40), S. Matei (82)

Etapa 3: RAPID II – REAL BRADU 0-0

Etapa 4: DINAMO II – RAPID II 2-2

  • Cl. Stan (14), Bordușanu (40) / Ghinea (32), An. Ioniță (90)

Etapa 5: RAPID II – CLICENI II 2-0

  • Stănici (2), An. Ioniță (75)

Etapa 6: RAPID II – FC ARGEȘ II 3-1

  • Al. Despa (20, 63), Ghinea (23) / Al. Duminică (70)

Etapa 7: UN. BASCOV – RAPID II 0-4

  • Al. Ioniță I (12, 47), A. Dumitrescu (24), A. Despa (54)

Etapa 8: RAPID II – FCSB II 2-0

  • Al. Ioniță I (50), An. Ioniță (81)

Etapa 9: FLACĂRA MORENI – RAPID II 0-2

  • Ghinea (57), Al. Ioniță I (71)

Etapa 10: CS TUNARI – RAPID II 3-2

  • M. Mihai (14), Milea (33), C. Ionică (76) / C. Ignat (19), Stănici (50)

Etapa 11: RAPID II – PROGRESUL SPARTAC 0-2

  • Tudorache (15), Lixandru (27)

Etapa 12: REAL BRADU – RAPID II 1-2

  • Ayza (85 pen) / Catrici (11), Ghinea (32)

Etapa 13: RAPID II – DINAMO II 1-0

  • Al. Ioniță I (63)

Etapa 14: A. CLINCENI II – RAPID II 2-2

  • C. Ioniță (23), Lis (87) / Al. Ioniță I (9), Al. Despa (41)

Etapa 15: FC ARGEȘ II – RAPID II 0-2

  • Al. Despa (20, 49)

Etapa 16: RAPID II – UN. BASCOV 0-1

  • Teodorescu (64)

Etapa 17: FCSB II – RAPID II 3-2

  • Perianu (44), Ignat (80 ag), Musi (90) / Ghinea (22), Ignat (77)

Etapa 18: RAPID II – FLACĂRA MORENI 2-2

  • C. Popescu (3), Cernea (20 ag) / Vârtej (57), Cernea (68 pen)

Play-Off 1: CS TUNARI – RAPID II 3-2

  • V. Mihai (38, 78, 90+1) / Finica (36), Ghinea (62)

Play-Off 2: UN. BASCOV – RAPID II 0-3

  • A. Dumitrescu (31), Catrici (81 pen), Finica (90+1)

Play-Off 3: RAPID II – PROGRESUL SPARTAC 2-1

  • C. Popescu (10), A. Dumitrescu (24) / Tudorache (50)

Play-Off 4: RAPID II – CS TUNARI 0-1

  • C. Ionică (74)

Play-Off 5: RAPID II – UN. BASCOV 3-4

  • Finica (16), Al. Despa (45, 68) / Puică (26), Teodorescu (53), Hațegan (71, 75)

Play-Off 6: PROGRESUL SPARTAC – RAPID II 1-2

  • Ed. Radu (84) / Stănici (39), Al. Despa (77)

Play-Off 7: CS TUNARI – RAPID II 3-1

  • Al. Stoian (44), Acasandrei (62), Milea (89) / Finica (12 pen)

Play-Off 8: UN. BASCOV – RAPID II 3-2

  • Teodorescu (15), Hațegan (75 pen), Puică (83) / A. Câmpeanu (14), Ad. Nițu (39)

Play-Off 9: RAPID II – PROGRESUL SPARTAC 3-3

  • Ignat (11), Al. Despa (43), Ghinea (61) / S. Matei (64), I. Costea (74), O. Nedelcu (81)

Declarația antrenorului Valentin Negru, la finalul sezonului 2021/22