MIOVENI ÎNVINGE RAPID, ÎNTR-UN JOC AMICAL

octombrie 10, 2021

Rapid a pierdut meciul amical disputat la Mioveni, 0-1 (0-1), împotriva echipei locale, CS.

Profitând de pauza datorată meciurilor echipelor naționale, Rapid s-a deplasat la Mioveni fără mai mulți jucători, Albu, Moldovan, Sefer, R. Ilie, Ignat sau Mărgărit, convocați la loturile naționale, Pănoiu, Moise și Goge, accidentați, sau A. Ioniță II, revenit după multe luni în care nu a jucat.

Mai mult, în primele minute, Belu a simțit o durere la piciorul stâng și, pentru a nu forța, i-a lăsat locul lui Leasă.

În minutul 9, Ștefan Blănaru a marcat singurul gol al partidei, după o cursă pe partea dreaptă, finalizată cu un șut la colțul lung.

Rapid a fost aproape de egalare în trei ocazii, însă Adrian Bălan nu a reușit să-l învingă pe portarul Popescu.

Pentru giuleșteni urmează meciul cu CFR Cluj, din etapa a 12-a, de duminică, ora 20:30, meci ce se va disputa tot la Mioveni, deoarece Arena Națională este ocupată de Campionatul Mondial de Dota.