RAPID A PIERDUT PRIMUL MECI AL ANULUI

ianuarie 10, 2022

În primul joc de verificare din 2022, Rapid a pierdut partida cu Diyarbakirspor, 1-2 (1-0).

Rapid a început bine jocul, deschizând scorul după numai opt minute, atunci când șutul lui Rareș Ilie a fost respins în lateral de portarul turc, iar Adrian Bălan a pus latul.

Turcii au întors scorul după pauză, prin Bilal (69) și Așik (83), profitând și de câteva erori ale arbitrilor, ceea ce a dus și la un moment în care jucătorii noștri au vrut să iasă de pe teren.

Mihai Iosif nu a folosit, din diverse motive, mai mulți jucători: Horațiu Moldovan, Valentin Mărgărit, Claudiu Belu, Alex Ioniță, Cătălin Hlistei sau Junior Morais.

În cel de-al doilea meci din cantonamentul turcesc, Rapid va juca împotriva unei alte formații din Țara Semilunei, Samsunspor, marți, 11 ianuarie, de la ora 14:00, meci ce va putea fi urmărit în direct exclusiv în programul de subscriberi.

V. Drăghia – Goge (46 Stănici), Săpunaru (46 Dandea), Ignat (46 D. Grigore), Demici (46 Florică) – Al. Albu (46 Crepulja), Pănoiu (46 Moise) – Sefer (46 Stahl), R. Ilie (46 Alami), Al. Despa (46 A. Dumitrescu) – Ad. Bălan (46 Bnou Marzouk). Antrenor: Mihai Iosif.