RAPID – CHINDIA, ÎN PRIMA ETAPĂ! PROGRAMUL COMPLET

Astăzi, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, s-a tras la sorți țintarul ligii întâi, astfel că Rapid va avea următorul program:

  • Etapa 1: RAPID – Chindia (17 iulie)
  • Etapa 2: CS Mioveni – RAPID (24 iulie)
  • Etapa 3: RAPID – Farul Constanța (31 iulie)
  • Etapa 4: FC Argeș  – RAPID (7 august)
  • Etapa 5: RAPID – FCSB (14 august)
  • Etapa 6: FC Botoșani – RAPID (21 august)
  • Etapa 7: RAPID – Univ. Craiova (28 august)
  • Etapa 8: UTA Arad – RAPID (11 septembrie)
  • Etapa 9: RAPID – Gaz Metan (18 septembrie)
  • Etapa 10: RAPID – FC Voluntari (25 septembrie)
  • Etapa 11: Sepsi OSK – RAPID (2 octombrie)
  • Etapa 12: RAPID – CFR Cluj (16 octombrie)
  • Etapa 13: Dinamo – RAPID (23 octombrie)
  • Etapa 14: RAPID – FCU Craiova (30 octombrie)
  • Etapa 15: Clinceni – RAPID (6 noiembrie)
  • Etapa 16: Chindia – RAPID (20 noiembrie)
  • Etapa 17: RAPID – CS Mioveni (27 noiembrie)
  • Etapa 18: Farul – RAPID (4 decembrie)
  • Etapa 19: RAPID – FC Argeș (11 decembrie)
  • Etapa 20: FCSB – RAPID (14 decembrie)
  • Etapa 21: RAPID – FC Botoșani (18 decembrie)
  • Etapa 22: Univ. Craiova – RAPID (22 ianuarie 2022)
  • Etapa 23: RAPID – UTA Arad (29 ianuarie)
  • Etapa 24: Gaz Metan – RAPID (5 februarie)
  • Etapa 25: FC Voluntari – RAPID (9 februarie)
  • Etapa 26: RAPID – Sepsi OSK (12 februarie)
  • Etapa 27: CFR Cluj – RAPID (19 februarie)
  • Etapa 28: RAPID – Dinamo (26 februarie)
  • Etapa 29: FCU Craiova – RAPID (1 martie)
  • Etapa 30: RAPID – Cllinceni (5 martie)

Etapa 1 (16 iulie)
Dinamo – Voluntari
CFR Cluj – FC U Craiova 1948
Sepsi – Clinceni
Rapid – Chindia Targoviste
Gaz Metan – CS Mioveni
UTA – Farul C
Universitatea Craiova – FC Arges
FC Botosani – FCSB

Etapa 2
FC Voluntari – FCSB
FC Arges – FC Botosani
Farul – Universitatea Craiova
CS Mioveni – UTA
Chindia Targoviste – Gaz Metan
Clinceni – Rapid
FCU Craiova 1948 – Sepsi
Dinamo – CFR Cluj

Etapa 3
CFR Cluj – FC Voluntari
Sepsi – Dinamo
Rapid – FCU Craiova
Gaz Metan Medias – Academica Clinceni
UTA – Chindia Targoviste
Universitatea Craiova – CS Mioveni
FC Botosani – Farul

Etapa 4
FC Voluntari – FC Arges
Faru – FCSB
CS Mioveni – FC Botosani
Chindia Targoviste – Universitatea Craiova
Academica Clinceni – UTA
FCU Craiova 1948 – Gaz Metan Medias
Dinamo – Rapid
CFR Cluj – Sepsi

Etapa 5
Sepsi – FC Voluntari
Rapid – CFR Cluj
Gaz Metan – Dinamo
UTA – FCU Craiova 1948
Universitatea Craiova – Academica Clinceni
FC Botosani – Chindia Targoviste
FCSB – CS Mioveni
FC Arges – Farul

Etapa 6
FC Voluntari – Farul
CS Mioveni – FC Arges
Chindia Targoviste – FCSB
Academica Clinceni – FC Botosani
FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova
Dinamo – UTA
CFR Cluj – Gaz Metan Medias
Sepsi – Rapid

Etapa 7
Rapid – FC Voluntari
Gaz Metan  – Sepsi
UTA – CFR Cluj
Universitatea Craiova – Dinamo
FC Botosani – FCU Craiova 1948
FCSB – Academica Clinceni
FC Arges – Chindia Targoviste
Farul Constanta – CS Mioveni

Etapa 8
FC Voluntari – CS Mioveni
Chindia Targoviste – Farul
Academica Clinceni – FC Arges
FCU Craiova 1948 – FCSB
Dinamo – FC Botosani
CFR Cluj – Universitatea Craiova
Sepsi – UTA
Rapid – Gaz Metan

Etapa 9
Gaz Metan – FC Voluntari
UTA – Rapid
Universitatea Craiova – Sepsi
FC Botosani – CFR Cluj
FCSB – Dinamo
FC Arges – FCU Craiova 1948
Farul – Academica Clinceni
CS Mioveni – Chindia Targoviste

Etapa 10
FC Voluntari – Chindia Targoviste
Academica Clinceni – CS Mioveni
FCU Craiova 1948 – Farul
Dinamo – FC Arges
CFR Cluj – FCSB
Sepsi – FC Botosani
Rapid – Universitatea Craiova
Gaz Metan Medias – UTA

Etapa 11
UTA – FC Voluntari
Universitatea Craiova – Gaz Metan
FC Botosani – Rapid
FCSB – Sepsi
FC Arges – CFR Cluj
Farul  – Dinamo
CS Mioveni – FCU Craiova 1948
Chindia Targoviste – Academica Clinceni

Etapa 12
FC Voluntari – Academica Clinceni
FC U Craiova – Chindia
Dinamo – CS Mioveni
CFR Cluj – Farul
Sepsi – FC Arges
Rapid – FCSB
Gaz Metan- FC Botosani
UTA – Universitatea Craiova

Etapa 13
Universitatea Craiova – FC Voluntari
FC Botosani – UTA
FCSB – Gaz Metan
FC Arges – Rapid
Farul – Sepsi
CS Mioveni – CFR Cluj
Chindia Targoviste – Dinamo
Academica Clinceni – FCU Craiova 1948

Etapa 14
FC Voluntari – FCU Craiova 1948
Dinamo – Academica Clinceni
CFR Cluj – Chindia
Sepsi – CS Mioveni
Rapid – Farul Constanta
Gaz Metan Medias – FC Arges
UTA – FCSB
Universitatea Craiova – FC Botosani

Etapa 15
FC Botosani – FC Voluntari
FCSB – Universitatea Craiova
FC Arges – UTA
Farul – Gaz Metan
CS Mioveni – Rapid
Chindia- Sepsi
Academica Clinceni – CFR Cluj
FCU Craiova 1948 – Dinamo