RAPID II – CS TUNARI 1-1

septembrie 11, 2020

Rapid II a debutat în noul sezon al ligii a treia cu o remiză, pe teren propriu, 1-1, cu CS Tunari.

Cu Ștefan Ciuculescu și Sandro Djuric în teren, alături de nouă jucători sub 22 de ani, Rapid a fost condusă din minutul 28, când oaspeții au deschis scorul prin Mihai Neg, cu un gol din centrul careului, după o centrare de pe dreapta.

Rapidiștii lui Mihai Iosif au intrat de la cabine mult mai motivați, având numeroase șanse de a egala, însă golul a venit abia în minutul 89, când Despa a fost faultat în careu, iar căpitanul Alex Catrici a înscris de la punctul cu var, fără emoții.

În prelungirile partidei, Rapid II a pierdut doi jucători, pe Nichifor Georgescu, eliminat pentru proteste la adresa arbitrului, și pe Mircea Leasă, cel care a primit cartonaș roșu la aceeași fază, chiar dacă era pe banca de rezerve.

Pentru Rapid urmează singura deplasare din afara Bucureștiului sau a Ilfovului, la Buzău, unde va întâlni Metalul.

Ciuculescu – Leasă (81 B. Dragomir), G. Neacșu (46 C. Ignat), Catrici (cpt.), Finica – Al. Gheorghe, Gogan (81 M. Olteanu), Djuric (46 N. Georgescu) – Ghineț (76 Al. Despa), G. Toma, Ant. Dumitrescu.

Sâmbătă, de la ora 17:00, se dispută celelalte patru partide ale seriei a IV-a:

• Progresul Spartac București – FC Voluntari II
  • Dinamo București II – FCSB II
  • CSA Steaua București – CS Balotești
  • Concordia Chiajna II – Metalul Buzău

Meciul complet:

Declarațiile căpitanului Alex Catrici și a lui Mihai Iosif, la finalul partidei din Regie: