RAPID II ÎNVINGE LA CHIAJNA

octombrie 30, 2020

După câteva meciuri foarte bune, dar pierdute cu greu, cu Dinamo II, CSA Steaua sau Progresul, Rapid II mergea la Chiajna pentru a învinge o formație ce era la egalitate de puncte cu puștii lui Mihai Iosif.

Revenit de la echipa mare, după meciul de tristă amintire de joi, cu Mioveni, Mihai Iosif a reușit să găsească formula câștigătoare pentru formația secundă, Rapid II învingând cu 2-1 (1-1) Concordia Chiajna II.

Giuleștenii au început jocul în atac, însă pe contraatac, Alexandru Atomei a deschis scorul, în minutul 13.

Rapid a continuat atacurile, iar în minutul 32, Enrichi Finica a transformat perfect o lovitură liberă de la 20 metri.

Victoria tinerilor noștri a venit în penultimul minut de joc, atunci când Nichi Georgescu a finalizat din 6 metri și a adus cea de-a doua victorie stagională.

În etapa viitoare, Rapid II va reveni în Regie, unde va primi vizita unei alte echipe secunde din Ilfov, FC Voluntari II.