RAPID ÎNVINGE LA BRAȘOV, CU 2-1

iulie 1, 2021

Rapid a câștigat cel de-al treilea joc amical al verii, 2-1 (2-1), în deplasare, cu FC Brașov.

Rapid, ce a început jocul cu trei jucători aflați în probe, Assil Jaziri, Andi Bogdan și Julien Lamy, a deschis scorul în minutul 14, atunci când Adi Bălan a executat perfect o lovitură liberă de la marginea careului.

Nou-promovată în Liga 2, fosta formație Corona Brașov a egalat repede, la numai câteva minute.

Prima repriză s-a încheiat cu avantajul giuleștenilor, șutul lui Antonio Sefer, din minutul 45, neputând fi parat de portarul gazdelor.

Partea a doua a început cu un penalty pentru Rapid, însă șutul lui Cătălin Hlistei a trecut peste transversală.

În ciuda unor ocazii la poarta brașoveană, tabela a rămas nemodificată.

Pentru Rapid urmează un joc amical contra unei mai vechi cunoștințe, CS Mioveni, vineri, de la 10:30.