RAPID – RAPID II 4-0

martie 4, 2020

Astăzi, pe terenul secund din Regie, Rapid a jucat un meci „în familie”, contra formației secunde, ocupanta locului 3 în Liga 4.

Partida a durat 60 de minute, cu două reprize a câte jumătate de oră, formația mare reușind victoria, cu 4-0 (1-0).

Golurile au fost marcate de Alin Cârstocea (25), Marian Drăghiceanu (35) și Vali Alexandru (53, 59).

Daniel Pancu a folosit echipa:
Tătaru – Voicu, Ignat, Manole, Finica – Piriz, Cârstocea – Crețu, Drăghiceanu, Labeau – V. Alexandru.

Marian Rada a trimis în teren formula:
Achiriloaei (31′ Lefter) – Arpentin, Catrici, Stănici (45′ G. Neacșu), Culda – A. Gheorghe (40′ Babaua), Gogan – An. Dumitrescu (31′ Despa), Pănoiu, C. Ilie (31′ Ghineț) – N. Georgescu (45′ Ad. Nițu).

Rapid joacă duminică, în Regie, în etapa a XXIV-a a ligii secunde, de la ora 12:30, împotriva lui CSM Reșița.

Formația secundă va întâlni vineri, de la ora 15:00, pe stadionul Coresi, AS Unirea Politehnica București, în etapa a XVIII-a din Liga 4.