RAPID RATEAZĂ CALIFICAREA ÎN CUPA ROMÂNIEI

decembrie 8, 2022

Universitatea Cluj și Rapid au remizat în etapa #3 a grupelor Cupei României, 0-0, rezultat în urma căruia giuleștenii au ratat calificarea în sferturi.

Prima întâlnire după șapte ani pe terenul clujenior a fost una echilibrată. Gazdele au avut două șanse de gol în prima repriză, însă Virgil Drăghia a reușit două parade.

Partida a fost săracă în șanse de gol, iar Rapid a rămas în inferioritate numerică în minutul 79, atunci când Jakub Vojtus a fost eliminat.

În urma meciurilor din ultima etapă (Farul – CFR 0-0, CSM Alexandria – Dumbrăvița 0-4), CFR Cluj și Universitatea Cluj s-au calificat în sferturile de finală.

V. Drăghia – Onea, Săpunaru (cpt.), D. Grigore, Morais – Kait, Crepulja, Emmers – Sefer, Dugandzic, Pănoiu (46 Vojtus). Antrenor: Adrian Mutu