RAPID TERMINĂ LA EGALITATE, 1-1, CU CS MIOVENI

noiembrie 28, 2021

Rapid și CS Mioveni au încheiat la egalitate meciul din etapa a 17-a a Ligii 1, 1-1 (0-1), într-o partidă disputată la Mioveni, însă cu Rapid considerată gazdă.

Profitând de terenul propriu, argeșenii au deschis scorul repede, atunci când șutul lui Alexandru Buziuc, deviat, l-a surprins pe Horațiu Moldovan, în minutul 16.

Rapid a alergat din acest moment după egalare, iar aceasta a fost reușită în minutul 57, atunci când Cătălin Hlistei a finalizat, cu o lovitură de cap, centrarea excelentă a lui Claudiu Belu.

„Oaspeții” au avut șansa victoriei pe final, când Sanoh n-a reușit să îl învingă pe Moldovan din poziție de unu la unu.

Această remiză duce Rapidul pe poziția a patra, cel puțin până la meciurile de duminică.

H. Moldovan – Belu, Săpunaru (cpt.), D. Grigore, Morais – Albu, Crepulja – Sefer (39 Hlistei), R. Ilie (75 Pănoiu), Stahl (39 Bnou Marzouk) – Ad. Bălan. Antrenor: Mihai Iosif.

Rezerve neutilizate: Drăghia – Florică, Dandea, Goge, R. Moise, C. Popescu