RAPID VA JUCA LA TÂRGU JIU, ÎN PRIMA ETAPĂ

Astăzi, la sediul FRF, a fost tras la sorți țintarul ligii secunde, pentru sezonul 2020/2021, la startul căruia vor fi 21 de echipe, după ce CS Pandurii Târgu Jiu a câștigat Recursul.

Astfel, în prima etapă, Rapid se va deplasa chiar la Târgu Jiu, însă va întâlni cealaltă echipă din orașul gorjean, FC Viitorul Pandurii.

În etapa a doua, giuleștenii vor primi vizita lui CS Pandurii, iar în etapa a treia se vor deplasa la Slatina, pentru întâlnirea cu nou-promovata CSM.

Rapid va merge la Craiova în etapa a VII-a, când va juca împotriva lui FCU, în etapa a X-a va primi vizita celor de la U Cluj, o etapă mai târziu va evolua la Ploiești, cu Petrolul, pentru ca seria meciurilor de tradiție să fie completată în etapa a XII-a cu partida contra Farului Constanța.

Mult așteptatul meci împotriva lui Poli Timișoara se va juca pe Bega, în etapa a XV-a, pentru ca ultimul meci al sezonului regular să se dispute în București, pe stadionul lui Metaloglobus.

Programul complet al Liga 2:

ETAPA 1

  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FOTBAL CLUB RAPID
  • CSM SLATINA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA stă

ETAPA 2

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS MIOVENI – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS AEROSTAR BACĂU
  • CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA stă

ETAPA 3

  • CSM SLATINA – FOTBAL CLUB RAPID
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS AEROSTAR BACĂU – CSM REȘIȚA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CS MIOVENI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC stă

ETAPA 4

  • FOTBAL CLUB RAPID – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CS MIOVENI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CSM REȘIȚA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI stă

ETAPA 5

  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FOTBAL CLUB RAPID
  • U CRAIOVA 1948 SA – CSM SLATINA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • SCM GLORIA BUZĂU – CSM REȘIȚA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS MIOVENI
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU stă

ETAPA 6

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS MIOVENI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CSM REȘIȚA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA stă

ETAPA 7

  • U CRAIOVA 1948 SA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CSM SLATINA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CSM REȘIȚA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC FARUL CONSTANȚA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA stă

ETAPA 8

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS MIOVENI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CSM REȘIȚA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CSM SLATINA – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • U CRAIOVA 1948 SA stă

ETAPA 9

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM SLATINA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CSM REȘIȚA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS MIOVENI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • FOTBAL CLUB RAPID stă

ETAPA 10

  • FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS MIOVENI
  • CSM REȘIȚA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CSM SLATINA – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI stă

ETAPA 11

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CSM SLATINA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CSM REȘIȚA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU stă

ETAPA 12

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CSM REȘIȚA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM SLATINA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • U CRAIOVA 1948 SA – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA stă

ETAPA 13

  • CS AEROSTAR BACĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – U CRAIOVA 1948 SA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CSM REȘIȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU stă

ETAPA 14

  • FOTBAL CLUB RAPID – CSM REȘIȚA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS MIOVENI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CSM SLATINA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA stă

ETAPA 15

  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB RAPID
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
  • CS MIOVENI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC FARUL CONSTANȚA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM REȘIȚA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI stă

ETAPA 16

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CSM SLATINA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • U CRAIOVA 1948 SA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU stă

ETAPA 17

  • SCM GLORIA BUZĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS MIOVENI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CSM SLATINA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE STĂ —

ETAPA 18

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM REȘIȚA
  • CSM SLATINA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS MIOVENI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA stă

ETAPA 19

  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CSM REȘIȚA – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI stă

ETAPA 20

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM SLATINA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM REȘIȚA
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  •  FC UNIVERSITATEA CLUJ stă

ETAPA 21

  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CSM REȘIȚA – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM SLATINA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA stă