REZULTATELE ECHIPELOR DE JUNIORI, ÎN WEEKEND

Etapa a doua în campionatele de juniori a adus o victorie și două înfrângeri pentru formațiile noastre.
U19 🏆 Campionatul Național, S7, Etapa 2
🇱🇻 𝙍𝘼𝙋𝙄𝘿 – 𝙋𝙍𝙊𝙂𝙍𝙀𝙎𝙐𝙇 𝙎𝙋𝘼𝙍𝙏𝘼𝘾 7⃣:0⃣
⚽️ Dicianu (2), An. Ioniță (18, 68), Crosman (50p), Mihăilescu (65), Dobre (70), D. Iordache (80)
👥 Tătaru (46 Al. Bădescu) – Mateiu, Lobonț (60 G. Costache), G. Neacșu, A. Nae – Bradu (60 Dobre), D. Iordache – Crosman, Șt. Mihăilescu (69 Stere), Dicianu (46 Culda) – An. Ioniță.
🗣 Antrenori: Ionuț Mazilu
1⃣ FC RAPID – 6p (2m) 13-3
2⃣ CSS Târgoviște – 3p (2m) 6-6
3⃣ Metaloglobus – 3p (2m) 5-5
4⃣ CSA Steaua – 3p (2m) 4-4
5⃣ GȘA Nucet – 3p (2m) 3-5
6⃣ Progresul Spartac – 0p (2m) 1-9
🔜 Etapa 3: Grupul Școlar Nucet – RAPID (8 Mai – 12:00)
__________________________________
U17 🏆 Campionatul Național, S7, Etapa 2
🇱🇻 𝙍𝘼𝙋𝙄𝘿 – 𝙋𝙍𝙊𝙂𝙍𝙀𝙎𝙐𝙇 𝙎𝙋𝘼𝙍𝙏𝘼𝘾 2⃣:3⃣
⚽️ Bidulescu (33), D. Liță (42p) / … (20, 51, 74)
👥 V. Mărgărit – H. Duță, I. Iencsi, P. Vlad (46 Ciubuc), Al. Mărgărit – Țulea (70 A. Dragomir), D. Liță (64 Netejoru) – R. Budeanu (56 C. Pașca), Bidulescu, Biolițeanu (70 Andrei-Dina) – C. Popescu.
🗣 Antrenori: Ionuț Mazilu
1⃣ Progresul Spartac – 6p (2m) 5-3
2⃣ Metaloglobus – 6p (2m) 2-0
3⃣ FC RAPID – 3p (2m) 9-3
4⃣ GȘA Nucet – 3p (2m) 2-2
5⃣ CSA Steaua – 0p (2m) 1-3
6⃣ CSS Târgovște – 0p (2m) 1-9
🔜 Etapa 3: Grupul Școlar Nucet – RAPID (8 Mai – 14:00)
___________________________________
U16 🏆 Liga Elitelor, S4, Etapa 2
🇱🇻 𝙍𝘼𝙋𝙄𝘿 – 𝘾𝙎𝘼 𝙎𝙏𝙀𝘼𝙐𝘼 3⃣:5⃣
⚽️ Andrei-Dina (60), C. Pașca (65), Maci (67) / … (12, 38, 40, 63p, 69)
👥 Turiga – A. Catană (48 Andrei-Dina), A. Budeanu, Ciubuc, Ed. Stoica – D. Despa, D. Dumitriu (52 R. Maci), M. Munteanu (70 Neculae), R. Stanciu – C. Pașca (70 Nicula), Murafa (70 Spaschi).
🗣 Antrenori: Adrian Matei & Victor Petcu
1⃣ Dinamo București – 6p (2m) 9-0
2⃣ CSA Steaua București – 6p (2m) 7-3
3⃣ FC RAPID – 3p (2m) 9-6
4⃣ Petrosport Ploiești – 3p (2m) 5-6
5⃣ Chindia Târgoviște – 0p (2m) 0-4
6⃣ Astra Giurgiu – 0p (2m) 0-1
🔜 Etapa 3: Astra Giurgiu – RAPID (8 Mai – 16:00)
__________________________________
FC Rapid 1923 Juniori